Prawo spadkowe od zawsze mnie pasjonowało. Historie rodzin wielopokoleniowych, tajniki dziedziczenia i tajemnice często skrywane przez naszych krewnych.

Jak działam

Świadczę kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Udzielam porad prawnych, reprezentuję Klientów przed sądami i organami administracji publicznej.

Sprawy spadkowe mają szczególny charakter, dlatego do każdej z nich podchodzę indywidualnie.

W życiu każdego z nas nadchodzi taki czas, kiedy zastanawiamy się, co po naszej śmierci stanie się z naszym mieszkaniem, samochodem, czy skrupulatnie uzbieranym oszczędnościami. Tymczasem nie każdy zdaje sobie sprawę, że prawo daje nam wiele możliwości, aby za życia uregulować te sprawy i zabezpieczyć naszych najbliższych. Niestety na co dzień bardzo często spotykam się z tym, że temat dziedziczenia budzi wiele kontrowersji i wywołuje niesnaski w gronie rodzinnym.

Czas ma wagę złota

Ważne jest, aby odbyć konsultacje prawną możliwe jak najszybciej. Niestety w sprawach takich jak przyjęcie spadku, jego odrzucenie, ubieganie się o zachowek istotną rolę odgrywają przede wszystkim terminy. Może być to 1 rok, 5 lat czy tylko 6 miesięcy, a po ich upływie szanse na pomyślne rozstrzygnięcie naszej sprawy są praktycznie znikome.

Odległość nie stanowi dla mnie problemu

sprawach spadkowych, które prowadzę, nie jest dla mnie przeszkodą gdzie mieszkasz oraz jaki dystans kilometrów nas dzieli. Prowadzę z powodzeniem sprawy z różnych zakątków naszego świata, takich jak USA, Francja czy Irlandia.

Zatem, zastanawiasz się

1. Jak uniknąć długów spadkowych?
2. Komu należy się zachowek i w jakim czasie mogę o niego występować?
3. Czy możesz odwołać sporządzony testament?
4. Jaki jest termin na przyjęcie spadku?
5. Czy możesz unieważnić testament notarialny?
6. Jak odrzucić spadek w imieniu małoletniego?
7. Jak dokonać wydziedziczenia osoby najbliższej?

Mam dużą świadomość jak trudno znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania. Dodatkowo, nie każdego stać na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. Od dawna zastanawiałam się, jak w przystępny i bez kosztowy sposób pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Dlatego też, specjalnie z myślą o takich osobach, jak również po prostu tych, którzy chcieliby zagłębić się w tajniki prawa spadkowego – przygotowałam bloga prawnego. W tym miejscu chętnie dzielę się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Będzie mi miło jak również tutaj mnie odwiedzisz!

Nigdy nie jest za późno na to, aby wyznaczyć sobie nowy cel, zacząć od nowa lub stworzyć nowe zakończenie.

Adwokat Warszawa Elżbieta Żurek

Nie ma dla mnie spraw ważnych i ważniejszych.

Uważam, że każdy z moich Klientów zasługuje na szacunek oraz największe zaangażowanie w jego sprawę.

Adwokat Elżbieta Żurek