Alimenty to środki finansowe płacone na rzecz uprawnionych osób (takich jak dzieci, małżonek czy dziadkowie). Niejednokrotnie są niezbędne do zapewnienia godnego życia po rozstaniu.
W sprawach alimentacyjnych konieczne jest uprawdopodobnienie kosztów, czyli innymi słowy skrupulatne udokumentowanie poniesionych wydatków na siebie bądź na dziecko. Kluczowe są również tzw. możliwości majątkowe i zarobkowe stron tj., uprawnionego i zobowiązanego. W konsekwencji, ważne zatem jest ile zarabiamy, bądź ile moglibyśmy zarabiać, dokładając należytej staranności w znalezieniu odpowiedniej pracy. Podsumowując, Sąd w Twojej sprawie alimentacyjnej z pewnością przeanalizuje Wasz dotychczasowy dorobek zawodowy, kwalifikacje, wykształcenie jak również zgromadzony majątek, a następnie przeciwstawi to wydatkom, które ponosicie na swoje utrzymanie.
Tłumaczę, wskazuję i pomagam. Słowa te idealnie definiują moje codzienne działania w walce o Wasze prawa. Stoję na stanowisku, że klient uświadomiony to klient zadowolony. Zawsze zatem dowiesz, jakie masz realne szanse na osiągnięcie zamierzonego celu, oraz jakie przeciwności możesz napotkać na swojej drodze. Czasami bowiem zdarza się, że oczekiwania znacznie odbiegają od stanu sprawy, a nasze „marzenia” musimy sprowadzić na ziemię.
Podczas porady prawnej wyjaśnię na czym będzie polegać cały proces i na jaki rozwód się zdecydować. Jak zawsze, przedstawię Ci jakie są scenariusze oraz co czeka Cię po zakończonym postępowaniu oraz odpowiem na wszystkie pytania.
Podczas porady może okazać się, że tak naprawdę nie potrzebujesz prowadzenia sprawy przez adwokata, a do przebrnięcia przez proces wystarczy sama porada.
Może również okazać się, że potrzebujesz napisania pozwu lub odpowiedzi na pozew. Tym też mogę się zająć.
Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie przeze mnie sprawy – zajmę się wszystkim od początku, do końca. Czyli tak właściwie czym? Na prowadzenie sprawy składa się:
• Szeroko rozumiane doradztwo – odpowiem pytania i doradzę we wszystkich kwestiach okołorozwodowych na każdym etapie sprawy,
• Napiszę pozew/odpowiedź na pozew – łącznie z doradztwem w zakresie żądań i możliwościach, jakie mamy przed sobą,
• Odpowiem na wszelkie zobowiązania sądowe i inne pisma, jeśli takie pojawią się w trakcie sprawy,
• Napiszę dodatkowe pisma z wnioskami dowodowymi lub we wszelkich innych sprawach, jeśli sprawa będzie tego wymagać,
• Wyślę i odbiorę korespondencję pocztową.
W sprawach alimentacyjnych priorytetem jest uzyskanie satysfakcjonujących dla nas alimentów. Jak to bywa w sporze sądowym, dla każdego zadawalające rozstrzygnięcie jest inne. Uprawniony do alimentów, chciałby, aby ich wysokość była zgodna z żądaniem tj., kwotą, o której zapłatę wnosi, a zobowiązany zaś chce płacić tylko tyle ile sam uznaje za słuszne. Często w tym przedmiocie, brak jest porozumienia. Zdarza się, że zgoda między stronami pojawia się dopiero na późniejszym etapie sprawy, a jest zaś efektem prowadzone mediacji.
- Od byłego małżonka,
- Od zstępnych – czyli dzieci, wnuków,
- Od wstępnych – czyli rodziców, dziadków,
- Od dalszej rodziny – również od rodzeństwa przyrodniego,
- Od spowinowaconych – czyli od ojczyma lub macochy, czy pasierba lub pasierbicy.
Jeszcze w trakcie małżeństwa (nawet wtedy, gdy nie chcemy się rozwieść) możemy domagać się, aby małżonek przyczyniał się do zaspokajania potrzeb swojej rodziny. Prościej mówiąc są to „inaczej” nazwane alimenty, których można żądać od współmałżonka gdy ten nie wspiera nas finansowo, a środków tych zwyczajnie na życie nam brakuje.
1. Czy należą Ci się alimenty?
2. Czy musisz nadal płacić alimenty?
3. Czy jest określona minimalna kwota alimentów?
4. Jak przygotować się do sprawy alimentacyjnej?
5. Co zrobić, gdy zobowiązany nie płaci alimentów?
Wiem, jak trudno znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania. Dodatkowo, nie każdego stać na skorzystanie z profesjonalnej pomocy adwokata. Od dawna zastanawiałam się, jak w przystępny i bezkosztowy sposób pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Dlatego też, specjalnie z myślą o takich osobach, jak również po prostu tych, którzy chcieliby zgłębić tajniki prawa rodzinnego – przygotowałam bloga prawnego. W tym miejscu chętnie dzielę się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Będzie mi miło jak również tutaj mnie odwiedzisz!
Nigdy nie jest za późno na to, aby wyznaczyć sobie nowy cel, zacząć od nowa lub stworzyć nowe zakończenie.
Zapraszam do kontaktu
Powrót na stronę główną
Nie ma dla mnie spraw ważnych i ważniejszych.
Uważam, że każdy z moich Klientów zasługuje na szacunek oraz największe zaangażowanie w jego sprawę.